Wiosna idzie, Guru- meteo…Update

Mimo, że śnieg za oknem na długoterminowych mapkach barycznych mamy pierwszą zajawkę, na dłuższe i konkretne ocieplenie, to chyba dobrze, bo prawdopodobnie każdy ma już dość zimy, Zimo wyp…;).
Po wielodniowej dominacji układów wyżowych kształtujących pogodę w PL [wyż nad Skandynawią, Grenlandią] i dających spływ zimnych mas powietrza z kierunków NE, widać już rozbudowywanie/umacnianie solidnego niżu ‚atlantyckiego’ i jeśli się to potwierdzi w kolejnych aktualizacjach, to będziemy mieć na Święta bardzo sympatyczne temperatury rzędu 10-15C :)
Mocno wierzę, że tak właśnie będzie, ale to nawet nie kwestia wiary;), po prostu układ wygląda na bardzo już konkretny i mocno prawdopodobny!
Myślę, że najwyższy czas przesmarować rower, ściągnąć z pawlacza piankę…pomyśleć ciepło o wake’u na Kryspi i w Terlicku…

Marek

 

Update: 3.04.2013:

Muszę niestety  odszczekać ten układ, jedyne, co z tego pozostało, to dwa dni świąteczne na lekkim plusie;(

Ale, ok, nie dajemy się, tym razem po raz kolejny długoterminowe mapy pokazują następny układ z ciepłą cyrkulacją, od wtorku 9 kwietnia na sporym plusie z apogeum ok. czwartku 12-15C…cóż, tym razem jestem ostrożniejszy, choć układ baryczny wygląda bardzo obiecująco i kolejna aktualizacja to potwierdza…zobaczymy;)

 

M.