Moja opinia o Ozone ZEPHYR 2011!

Idea jaka przyświecała projektantom Zephyr17m, to stworzyć naprawdę duży latawiec, ale o manewrowości zbliżonej do 13stki!!!OK, latawiec jest wyjątkowy żwawy jak na 17stkę, ale bądźmy poważni, 13stka to to nie jest;).
Najlepsze jest to, że przy wietrze w okolicach 9/11kt można nieźle się pobawić[ skoki, obroty, triki unhook] używając normalnej wielkości deski, a mając większą deskę zabawa przy ok 8/10kt !!!- bez ściemy, potwierdzam!

nawet kiteloop na Zefirku, to nie problem;)

Latawiec słabo wiatrowy ze stajni Ozone został zaprojektowany jako wysokowydajny profil z położeniem nacisku na redukcję wagi samego latawca. Zephyr posiada dużą moc, wyczucie i kontrolę jakich tylko można oczekiwać od Ozone- to wszystko sama prawda, a w 2011 dopracowano wszelkie możliwe szczegóły!!!

To kite dedykowany dla zwolenników pływania w warunkach jak tylko cokolwiek wieje. Fajnie potrenować sobie cały słabo wiatrowy freestyle , wszystkie triki unhook , wszelkie rotacje, cokolwiek co nam przyjdzie do głowy..przy wietrze, gdy inni siedzą na plaży popijając kolejne piwo:) [ co samo w sobie jest nawet przyjemne, choć może nie do końca o to chodzi w kitesurfingu 😉 ]

Bardzo częsta sytuacja w lecie, na Zatoce, czy jeziorach: piękna , słoneczna pogoda, stały, równiuteńki wiatr, ale tylko na poziomie 9/10kt, czasami w “szkwałach” 11kt ; pompujemy taki latawiec i mamy sympatyczną jazdę i możliwość super potrenowania w łagodnych warunkach!!!

Ktoś powie, : jazda na tak dużym latawcu mnie nie interesuje, ok ja to rozumiem, ale z drugiej strony jest to dość fajna alternatywa do smętnego spędzenia dnia na plaży! odpoczywać jest miło, ale są granice leniuchowania :)
Zephyr jest świetną propozycją dla każdego ridera, który chce latać przy naprawdę słabych wiatrach, a także dla cięższych riderów szukających dużego rozmiaru latawca z bardzo szerokim zakresem wiatrowym, kontrolą i lekkością niespotykaną w innych konstrukcjach w tym rozmiarze!