Adam Koch>Ozone 2011 Zephyr 17m & Edge 15m

Ostatni miesiąc trenowałem w La Ventana, Meksyku i Zatoce San Francisco, większość moich sesji
na Edge 15m i Zephyr 17m.

Problemem większości słabowiatrowych kite’ów jest to, że owszem dostarczają sporo mocy w dolnym zakresie, ale przy rosnącym wietrze bardzo szybko czujesz się przeżaglowany!

Ozone swoimi  szerokozakresowymi latawcami Edge i Zephyr udowadnia, że można połączyć kilka cech naraz: wysoką efektywność w dolnym zakresie, komfortowe odpuszczanie szkwałów i odporność na przeżaglowanie .

W mojej ocenie 17stka Zephyr ma optymalny zakres 5-11kt przy mojej desce race i 6-15kt przy twin tipie 134cm. Oczywiście można pływać przy mocniejszym wietrze, ale podaję sweet spot, czyli optimum. Moja waga to ok 74kg , więc przy większej wadze te zakresy będą ZNACZĄCO inne. Łatwość jazdy w warunkach słabego wiatru jest naprawdę imponująca.Mam sporo zabawy, mogę poskakać, wykonywać transition, kiteloopy, kiedy wszyscy siedzą na plaży. Mamy tu sporo dni, kiedy wiatr nie przekracza 10kt , a wtedy Zephyr jest trudny do pokonania.Można pływać na surfboardzie, dużym TT, race boardzie i mieć z tego sporo funu i satysfakcji. Uwielbiam uczucie jakie daje jazda warunkach słabowiatrowych  po absolutnie płaskiej wodzie :).

Edge 15m ma większy zakres wiatrowy, który idalnie koresponduje z nowoczesną deską race.Najczęściej używam go w zakresie 5-15kt.Najtrudniejszą rzeczą w race jest dostosowanie wielkości kite;a do zmieniających się w czasie wyścigów warunków, stąd wysoko premiowane są kite;y szeroko zakresowe , jak Edge, który oferuje sporo mocy bez uczucia przeżaglowania w pełnym spektrum wiatru.

Latawiec jest szybki, lata z przodu na krawędzi okna wiatrowego.Szybkość skrętu i płynne/stałe dostarczanie mocy poprawia moją jazdę w dół z wiatrem.Race to nie tylko szybka jazda, to suma składników!!!

Jeśli używasz twin tip’a, Edge 15m zwiększa wielokrotnie ilość dni na wodzie, daje Ci osiągi i fun, jakich oczekujesz.Z niewielkimi siłami na barze i poprawioną szybkością końcową na tych kite’ach możesz czerpać frajdę z lekko wiatrowych sesji. Oba latawce są łatwe w prowadzeniu i kontroli. Posiadają nowy zawór pompujący „high speed”, który wyraźnie ułatwia pompowanie i spuszczanie powietrza z kite’a.

 

Jeśli chcesz mieć perfekcyjną zabawę w słabo wiatrowe dni, kiedy inni będą tylko narzekać na „za słaby wiatr” Ozone ma dla Ciebie prawdziwe light wind killery: Zephyr 17m i Edge 15m

Andrew Koch

Team Fluid